Guldutställare

Hotell

Som deltagare bokar och betalar du själv ditt boende under Köttriksdagen. Det finns flera hotell i olika prisklasser på gångavstånd från Conventum i centrala Örebro.

 

Reserverade rum på Scandic Grand Örebro
Vi har reserverat ett antal enkel- och dubbelrum på Scandic Grand Örebro för Köttriksdagens deltagare. Rummen kan bokas till och med 6 oktober 2026, eller så länge det finns reserverade rum kvar.

Pris per natt inklusive frukost och moms:

  • Enkelrum: 1 190 kr

  • Dubbelrum: 1 390 kr

Priserna gäller för boende 4–6 november 2026.

För att boka går du till Scandics webbplats och anger bokningskoden BORE051126 i fältet för bokningskod.

Om du vill boka andra rumstyper eller stanna fler nätter kontaktar du hotellet direkt. Efter den 6 oktober kan rum fortfarande finnas tillgängliga, men då till ordinarie pris och i mån av plats.

 

Andra hotell i Örebro

Det finns gott om andra boendealternativ i centrala Örebro och flera hotell ligger på bekvämt gångavstånd från Conventum. På Booking.com kan du enkelt jämföra tillgänglighet, priser och olika boenden.